info@yu-standards.com


Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, mevcut olan genel kiloları vermekten ziyade vücudun bazı bölgelerinde biriken yağları yakmaya yönelik oluşturulmuş uygulamadır.

Sadece problemli olan bölgeye ağırlık vererek uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri günümüzdeki pek çok kadının aradığı uygulamalardan biridir.

SELÜLİT NEDİR?

 • Dermis tabakasındaki dejenere olmuş yağ hücrelerinin, hormonların da etkisiyle su tutmasıdır.
 • Kılcal dolaşımın ve lenf bozukluğu sonucu cilt yüzeyinin portakal kabuğu görünümünü almasıdır.
 • Östrojen hormonu selülite zemin hazırlar.
 • Vücut tarafından kullanılmayan su ve tuz molekülleri dermis tabakanın konjonktif doku fibrilleri denilen üst kısmında bağımsız olarak yaşamlarını sürdürür.
 • Selülit genel yağlanmadan farklı olarak zayıf kişilerde bile görülebilir.
 • Bebekler birkaç aylıkken selülitlidir yani yaradılıştan vardır.
 • Oluşan selülit derinin üst bölümünü ve görünümünü etkilerken sağlık için de zararlıdır. Zaman zaman bacak ağrılarının hissedilmesine sebep olur.
 • Özetle selülit birçok hastalık, dolaşım bozukluğu, veya cilt altı yağ dokusunun yeteri kadar beslenmemesi durumudur. Yanlış alışkanlıklar, bozulmuş kan dolaşımı, fazla östrojen, yağlanmaya ve hatta fazla su tutulmasına neden olan diğer hormonal sorunlar, toksinler, karaciğer yorgunluğu, yaşlanma ve kalıtım etkenleri selülit oluşumuna zemin hazırlarlar. Bütün bunlara yanlış beslenme alışkanlıkları, alkol ve kafeine olan düşkünlük, sık sık kilo alıp vermek, hareketsizlik, sigara, duruş bozukluğu, kabızlık gibi etkenleri de eklersek selülitle baş etmek daha zor bir hal alır. Bu kişinin biraz da kendi ELİNDEDİR.


SELÜLİTİN AŞAMALARI

Hastalık haline gelene kadar üç aşamadan geçer.

 1. Aşama : Dolaşım bozukluğu söz konusudur. Su; dokulara dolar ve dokular hassaslaşır.
 2. Aşama : İlk aşamada müdahale yapılmadıysa ödem tutar. Lifler arasında birikim ağı oluşur.
 3. Aşama : Selülit artık yerleşmiştir. Tuz, su ve yağ molekülleri vücut tarafından kullanılmaz hale gelmiştir.

PEDLİ SİSTEM

Hiçbir spor ısınma hareketi olmadan yapılamaz.

Bizler de Dr.Baumann Das Institut Bionome Salonlarımızda öncelikle pedli cihaz ile kasların ısınmasını sağlayıp, kılcal damar akışını hızlandırarak kasları ısıtıyoruz.

Sonrasında vakum ile lenfatik sistemi ve kan damarlarını harekete geçirerek lenf akışını güçlendiriyoruz.

Danışanımızın problemine göre program başlatıyoruz.

Bu programlarda ise Ice Kavitasyon, High Kavitasyon, Radyofrekans, Ultrasound, Tripo vs. bunlardan danışanımız için en etkili hangisi ise programını düzenliyoruz. Bu işlemler bittikten sonra yağ hücreleri parçalanarak lenf sistemi ile boşaltım yapılmasını güçlendirmesi ve hızlandırması için presso terapi ile vücuttaki ödemin ve parçalanan yağların lenf kanalıyla atılmasını sağlıyoruz. Sonraki aşamada G5 ile doku üstü ve içi masaj yapıyoruz. (Vibrasyon sistemi)

Dr. Baumann Body Strong Special ile manuel masaj yaparak kas ve damarların sakinleşmesi sağlanarak oksijen alımını yükseltiyoruz. Bilindiği üzere oksijen yağı eriten en güçlü etkendir.

KAVİTASYON İLE ZAYIFLAMA NEDİR?

Vücuttaki yağı eritmek anlamına gelip liposuction’ın risksiz bir alternatif şeklidir. 

Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal bir olaydır. Ultrason dalgaları sıvının içinde gitgide büyüyen ve belli bir büyüklükte patlayan hava kabarcıklarını oluşturur. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolarak kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolayca kırılır. Bu olay esnasında kas, sinir ve damar dokuları korunmaktadır. Böylece zayıflama gerçekleşmiş olur.

Eriyen Yağa Ne Olur?

Yağlı hücrelerin parçalanmasından sonra trigliserit şeklindeki yağlar, enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanan hücreler arasında sıvılara dönüşür. Su bazlı gliserol, dolaşım sistemi tarafından absorbe olur ve enerji kaynağı olarak kullanılır.

Danışanın büyük bir konfor ve keyifle istenmeyen yağlarından kolaylıkla kurtulabileceği bir yöntemdir.

Kavitasyon uygulaması anında ve uzun süreli sonuçlar kazandırmaktadır. Birçok danışan 2 ile 10 cm arasında bir incelme elde etmektedir. Elde edilen bu sonuçlar kişiden kişiye doku yapısına, uygulama bölgesine, yaş kriterine, metabolizmaya ve hormonlardaki çeşitli değişmeye göre farklılık gösterebilir. Uygulamayla birlikte yapılan dietler ve artan fiziksel aktiviteler uygulamanın daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.

En çok uygulama yapılan bölgeler; karın, kalçalar, iç ve dış bacaklardır. Vücudun erimesi için 1 seans ya da 72 saatin geçmesi gereklidir. Uygulamadan iyi sonuç almak için önerilen minimum seans sayısı 6-10 seanstır.

Radyofrekans

Radyo frekans, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.


Küçük bölge için 15-30 dakika (örnek; yüz), bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. En kısa tedavi aralığı 2 hafta, en uzun tedavi aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama 6 adettir.

Tripolar RF

RF, hedef alanı seçici bir şekilde ısıtmak için cilt katmanlarına önceden belirlenmiş bir derinliğe nüfuz eder. Kollajen liflerinin kasılması ve elastin birikintilerinin yenilenmesi, daha yumuşak, daha sağlıklı ve daha genç görünen bir cilt oluşturarak cilt katmanlarını sıkar.

Vücut şekillendirme, yağ azaltma ve selülit tedavi durumunda, ısı enerjisi cildin derinliklerine doğru yönlendirilir, böylece yağ hücrelerinin metabolizmasını ve  kanı arttırmak için hipodermisi (yağ tabakası) ve doğrudan üzerindeki dermisi ısıtmak ve lenfatik dolaşım, cildi güçlendirir ve sıkılaştırır, böylece yağ birikintilerini parçalayarak selülit görünümünü iyileştirir ve cildin vücutta sarkmamasını sağlar.

 

Tedavi Hangi Amaçla Kullanılır?

 • Hedefe yönelik bölgesel yağ yakımı
 • Uzun süreli çevresel incelme
 • Portakal kabuğu görünümünden kurtulmak
 • Kas gerginliği ve sıkılaştırılmasını artırma
 • Cildi gerginleştirme ve sıkılaştırma
 • Vücuttaki yağ ve toksin atımının düzenlenmesi

Tedavi Kalıcı mı? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tripolar radyofrekans tedavisinin etkinlik ve güvenirliliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. En önemlisi de tedavi sonuçları daha ilk uygulamanın hemen ertesinde bile gözle görülebilmektedir. Uzun dönemde kalıcı sonuçlar elde etmek için önerilen uygulama kürünü tamamlayacak şekilde bir dizi uygulama yapılmalıdır. Özellikle karın ve basen bölgesinde, iç kol veya iç bacak bölgelerinde yapılan tedavilerdeki incelme etkisi mükemmeldir.

VAKUM

Yaratmış olduğu ses dalgalarının vücudumuzdaki su tabakasına çarparak balonculuklar oluşturmasını ve bu baloncukların yağ hücrelerini parçalayarak yok etmesine yardımcı olur.

İlk seansta bile yağ fazlalığınıza göre 1-13 cm incelmeyi görebilirsiniz. Toplam seanslar sonucunda uygulama yapılan bölgedeki yağ fazlalığının %26-45 arasındaki incelmesini görebilirsiniz. Özellikle 2 cm’den fazla yağ bulunan kişiler için uygundur.

Derin ve hızlı yağ eritmede, hızlı yüz onarımında yeni bir teknoloji olan soğuk radyofrekans yöntemi, kalıcı güzellik ve zayıflama arayanlar için yeni bir alternatif sunuyor.

Soğuk radyofrekans yönteminin diğer selülit ve bölgesel zayıflamada kullanılan cihazlardan (kavitasyon vb.) uygulama alanının daha geniş olması ve sonuçlarının daha hızlı olarak ortaya çıkmasıyla, soğuk radyofrekansın sadece karın, basen gibi bölgelerin yanı sıra gıdı, sutyen çizgisi, sırt, kol ve bacak içleri gibi zor bölgelerde de çok etkili bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda yüz gençleştirme, sıkılaştırma, kırışıklık azaltma ve elastikiyet kazandırma, toparlama, geniş gözeneklerin tedavisi, gıdı yok etme gibi sorunlara da kökten çare olur. 15–20 dakika süren yöntem cildin durumuna göre haftada 1 veya 15 günde 1 tekrarlanabilir. 5–6 seans etkili yüz gençleşme ve sıkılaştırma da yeterlidir.

Beraber daha iyi bir Dünya için…

Sizde bize katılarak Dünya’mızdan ve Kozmetik sektöründen zehiri arındırabilirsiniz!