info@yu-standards.com


INCI – Basic

INCI ( İçerik Maddeleri)

Tüketici haklarında yasal olarak, kozmetik ürünlerin içerik maddeleri, üzerinde (INCI deklarasyon) yazılmalıdır. Fakat çok az tüketici Latince ya da İngilizce olan bu terimlerin anlamını biliyor. Bu sebepten, en sık kullanılan katkı maddeleri, parfüm maddeleri ve petrol ürünleri, mineral yağları/parafinleri, sizin için bir araya getirdik. Böylece ürünlerinizin içinde olmasını istemediğiniz içerik maddelerini tanıyabilirsiniz.
Bilimsel araştırmalar, parfüm ve kimyasal konserve içerik maddelerin, kozmetik ürünlerinde rastlanılan en sık alerji tetikleyicileri olduğunu göstermiştir. Bunları tüm tanınmış Dermatoloji kitaplarında okuyabilirsiniz.

Parfüm maddeleri: Parfüm, Fragrance.

Kimyasal koruyucu maddeleri: Benzoic Acid, Methyl Paraben, Ethyl Paraben, Butyl Paraben, Propyl Paraben, 2-Brom 2-Nitropropane 1,3-Diol, Triclosan, Imidazolidinyl Urea, Diazolidinyl Urea, Chlorhexidine, Cetrimonium Bromide, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Methyldibromoglutaronitrile, Sodium Benzoate, Cetylpyridinium Chloride.
Mineral yağlar: Ucuz mineral yağların dezavantajı, özellikle yüksek konsantrede kullanıldıklarında ciltte hava geçirmeyen insidat (Okklusiveffekt) oluşumuna neden olmalarıdır. Bunun sonucunda kuru, çatlak ve kepekli cilt ortaya çıkabilir.
Petrol Ürünleri / Mineral yağları: Mineral Oil, Petrolatum (Vaseline), Paraffinum Liquidum, Paraffinum Subliquidum, Cera Microcristallina, Microcrystalline Wax, Ozokerit, Ceresin.

www.incipedia.com sitesinden üye olarak, kozmetikte en fazla kullanılan içerik maddeleri ile ilgili bilgi alabilir ve istediğiniz ürünü kolay bir şekilde kendiniz kısa sürede analiz yapabilirsiniz.

Sayın Uzmanlarımız,

Piyasaya her gün yeni şirketler ve yeni ürünler akın etmektedir ve sizler sıklıkla bu ürünlerin gerçekten iyi olup olmadıklarını nasıl anlayacağım ikilemiyle karşı karşıya kalmaktasınız. Bu sadece bir pazarlama aldatmacası mıdır? Nasıl seçim yapabilirim? Güzellik salonum veya SPA’ m ve müşterilerim için en iyi kararı nasıl verebilirim? İşletmenin güçlü ve güvenilir bir şekilde büyümesini sağlamak için en iyi kararları nasıl verebilirim? Almanya’dan Uluslararası Aktif İçerik Uzmanı Harika Gündüz’ün ev sahipliği yaptığı Türkiye’deki Uluslararası YU aktif İçerik Seminerine katılmaya davetlisiniz.

Tüm zamanınızın YU aktif içerikleriyle birlikte deriyle ilgili yeni bilgiler, tıbbi bakış açılarıyla geçecek heyecan verici bir güne hazır olun.

Cilt bakım ürünlerinde kullanılan aktif içeriklerle ilgili hiç öğrenmediğiniz kadar çok bilgi elde etme ve bu içerikleri değerlendirmede uzmanlaşma fırsatını kaçırmayın. (Güzellik uzmanlarının %99’u aktif içeriklerin %1’inden az kısmında bilgi sahibidir).

Neler Öğreneceksiniz?

 • Sizlere dünyanın devrim niteliğindeki Cilde Özdeş Ürünleri tanıtılacaktır. Cildi cilt ile tedavi etmeyi öğreneceksiniz. (cilde özdeş parçalar).
 • Tüm deri katmanlarının nano içerikle tedavisi
 • Stratum Corneum tabakanızın canlı ve sağlıklı olduğunu göreceksiniz.
 • Ceramidlerin en önemli deri koruyucuları ve yaşlanma karşıtı (Anti Aging) faktörleri olduğunun farkına varacaksınız.
 • Anti-Aging en iyi şekliyle öğreneceksiniz. Ve güzellik sahasında yer alan her profesyonelin ihtiyacı olan çok daha fazla zorunlu bilgi…
 • Profesyonel güzellik uzmanı olarak bu devrim niteliğindeki bilgileri kaçırdığınızda bu fırsatı telafi edemezsiniz.

Seminere Kimler Katılabilir?

 • İşletmesinde devrim yapmak isteyen tüm salon ve SPA sahipleri.
 • Kendilerini güçlendirmek ve mükemmeli başarmak isteyen profesyoneller.
 • Geleceğin trendlerini bugünden bilmek isteyenler.
 • Başarının, farklılıkla başladığına inananlar.

Seminerin Sonunda Neler Kazanacaksınız?

 • Tüm cilt bakımında mevcut olan içeriklerin şifresini çözmekte sizlere yardımcı olacak 100€ değerindeki aktif içerik bilimsel programı INCIPedia hediye olarak verilecektir. Sizlere mükemmel deri bakımını seçme kriterlerini sunuyoruz. Bilgi sayesinde güçlenin. Leyla INANIR Skinoloji Akademisinden, Skinolojist belgesi alacaksınız.
 • Cilt bakımı, aktif içerik, işletmenizin geliştirilmesi ve elbette günlüğünüze yazacağınız diğer önemli seminer tarihleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız ve önemli makalelerin yer aldığı bir aylık yayın alacaksınız.
 • Bağımsız klinik çalışmalara dayalı ilave objektif aktif içerik bilgisi için bir yıl süreli yardım hattına sahip olmanın keyfini süreceksiniz.
 • Aktif içerik bilgisinin sağladığı güç, rekabeti sizin için anlamsız duruma getirecektir.

Daha Önceki Seminerler Hakkında Yorumlar

Bizi en iyi öneren kişiler yine sizlersiniz. Bu konudaki yorumlar için…

YU STANDARTLARINA UYGUN MU? DEĞİŞİM İÇİN ASLA GEÇ DEĞİLDİR.

Beraber daha iyi bir Dünya için…

Sizde bize katılarak Dünya’mızdan ve Kozmetik sektöründen zehiri arındırabilirsiniz!